Fatih SATIL Prof. Dr. Balıkesir Üniversitesi
Yayın 11 Hakemlik 15 CrossRef Atıf 4 TR Dizin Atıf 7
11 Yayın
15 Hakemlik
4 CrossRef Atıf
7 TR Dizin Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Fen Bilimleri ve Matematik Biyoloji Bitki Morfolojisi ve Anatomisi Etnobotanik

Biyografi

Prof. Dr. Fatih SATIL, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Biyoloji Eğitimi Bölümü mezunudur. 1993 yılında bu yana Balıkesir Üniversitesinde akademisyen olarak çalışmaktadır.
Bitki Bilimci olan Prof. Dr. Fatih SATIL’ın; Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Biyoçeşitlilik ve Etnobotanik alanında çalışmaları bulunmaktadır. Uluslararası ve ulusal hakemli dergilere yayınlanan çok sayıda makalesi ve bildirisi, ayrıca yurt dışında 1 kitap bölümü, yurt içinde ise basılmış 6 kitabı vardır.
Prof. Dr. Fatih SATIL, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur, halen Balıkesir Üniversitesi Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü ve Botanik Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Aktif olarak halen; YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendiriciliği ve TÜBİTAK 4006 il temsilciliği görevlerini de yapmaktadır.
Ayrıca Prof. Dr. Fatih Satıl; Zafer, Meyve ve 10dergisi gibi Popüler Bilim-Kültür dergilerinde aylık, yerel bir gazetede ise haftalık köşe yazıları neşretmektedir.

Kurum

Balıkesir Üniversitesi

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.